Jak opisac obrazek angielski

Pobierz

2.Opis krajobrazu.. I'm quite tall and .Opis obrazka po niemiecku - wzór nr 1. .. Przeczytaj teraz opis miasta po angielsku.. Jakich zwrotów i wyrażeń użyć do opisu?. - Trzymają się za ręce.Jak zatem dokonać prawidłowego opisu obrazka po angielsku?. Jedną z pierwszych rzeczy, której się nauczymy w języku angielskim to jak opisać pokój lub obrazek po angielsku.Do opisania pokoju po angielsku przyda się słownictwo związane z przedmiotami znajdującymi się w danym pokoju, meblami, oraz słownictwo opisujące położenie danego przedmiotu.Oto kilka zwrotów pomocnych podczas opisywania obrazka po angielsku: In the picture I can see … - Na obrazku widzę … The picture presents / describes … - Obrazek przedstawia … The picture shows … - Obrazek ukazuje … In the foreground / background I see … - Na pierwszym planie / W tle widzę … In the middle / bottom … - W środku / Na dole …Jak opisać obrazek po angielsku?. Kryteria ocenyPamiętajmy, że opisując obrazek po angielsku, powinniśmy opisać nie tylko to co widzimy, ale też nasze odczucia.. Zaczynajmy!. Jak zatem dokonać prawidłowego opisu obrazka po angielsku.. Jeśli chcesz rozumieć medialne doniesienia o kolejnych anomaliach pogodowych, w tym dziale znajdziesz wszystkie potrzebne słówka po angielsku.. Zastanów się dobrze, co jest tematem obrazu, jaka jest jego kompozycja, jaką techniką został wykonany, jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy..

jak opisać obrazek po angielsku.

Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. Sprawdź, jak napisać dobre CV po angielsku.Ilustracje i zdjęcia mogą jednak pomóc w przekazaniu czytelnikowi dokładnie tego, na czym nam - jako autorom - najbardziej zależy.. Powodzenia!Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie, co cię zainteresowało - można opisać technikę wykonanego dziełaZachęcamy Cię również do zapoznania się z sekcją Angielski w Obiektywie lub odwiedź naszą stronę na Instagram, gdzie znajdziesz drogi maturzysto interesujące fotografie naszego autorstwa.Każdy obrazek został opatrzony ciekawym słownictwem, które możesz z powodzeniem wykorzystać na maturze.Jako egzaminator maturalny osobiście cieszy mnie gdy zdający stosuje wyszukane słownictwo.Jak opisać krok po kroku obrazek po angielsku?. Der Junge umarmt das Mädchen.Klęski żywiołowe, kataklizmy po angielsku, z wymową.. Zobacz jak napisać opis obrazka po angielsku.. jak opisać obrazek po angielsku.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Obrazek przedstawia bardzo ładnie ubraną nastolatkę.W tle widać wieszaki z ubraniami..

...jak opisać obrazek po angielsku.

Zadanie opisu obrazka trwa około 4 minut.. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia.. chodzi mi o to, że na obrazku jest kilka osób i mam opisać co robią, jak wyglądają, ile mają lat itp. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpis obrazka - przykład 15.. Anglicy uwielbiają przejrzysty układ tekstu i ciekawe słownictwo.. Trzyma ona w ręce bluzę jasnego koloru, która jej się podoba i którą prawdopodobnie chce kupić.school - szkoła.. Jak opisać obraz 2007 10 19 aktualizacja.. Jestem w 2 kl. technikum.. Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf In the picture there is/are - na obrazku znajduje się/znajdują się In this picture I can see - na obrazku widzę This picture shows - ten obrazek przedstawia The picture makes - zdjęcie sprawia, żeOpis obrazka po angielsku - jaki czas zastosować?. Zacznijmy od samego początku.. Do opisu powinniśmy wykorzystać czasy teraźniejsze, przede wszystkim Present Simple (czyli prosty) do powiedzenia, co widzimy na ilustracji, oraz Present Continuous (czyli ciągły) do wyrażenia czynności, które są wykonywane na obrazku..

Skup się i dokładnie przeanalizuj obrazek.

Zestaw zwrotów niezbędnych przy opisywaniu obrazka - przyda się każdemu maturzyście.. Opis obrazka nie jest niczym trudnym.. Ubrana jest ona w szary sweter, czerwone kolczyki , ma długiei ciemne rozpuszczone włosy.. Zwróć uwagę na szczegóły - tło, kolory, etc.. Opis obrazu ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a każda z jego części ma spełniać określony cel.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. A na pierwszym planie dziewczynę znajdującą się w sklepie.. Treść.. Widok, jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.Matura z angielskiego Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.. Pytania widzi tylko egzaminator.. Filmy.. Zapraszamy do lektury.. Jeśli zapamiętacie te zwroty, matura ustna z angielskiego na pewno pójdzie Wam świetnie.. Mogą usprawnić proces wyjaśniania pewnych spraw z tego prostego powodu, że jeśli je już pokazujemy, nie trzeba ich zanadto opisywać.. poleca 68% 6663 głosów.. Możesz zacząć od opowiedzenia, co robią osoby znajdujące się na zdjęciu, np. They are holding hands.. Angielskie CV jest oczywiście niezbędne także wtedy, kiedy szukamy pracy za granicą.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą..

Matura ustna z angielskiego - opis obrazka.

Opis rozpocznij od tradycyjnie wykorzystywanego zdania: " In the picture there is. ". lub " In the picture I can see.Jak już wspomnieliśmy w artykule poświęconym poradom, jak opisywać obrazek po angielsku, umiejętność ta jest niezwykle praktyczna i pozwala nauczycielowi bądź instytucji sprawdzić naszą wiedzę językową na kilku poziomach.Jak jednak zabrać się do opisywania obrazka po angielsku i jak taki opis wygląda?. Zwróć uwagę na słówka z powyższej listy oraz wyraźny podział na akapity.. Oprócz tego opisując obrazek po angielsku np. Z pewnością każdy człowiek który uczy się języka obcego czasem musiał zastanowić sięo tym jak .CV w języku angielskim jest coraz częściej wymagane przez pracodawców, szczególnie tych, którzy od swoich pracowników wymagają znajomości tego języka lub oferują pracę wyłącznie w tym języku.. Nie wiem jaki dokładnie obrazek da, ale wgl nie wiem jak sie za to zabrać, jestem bardzo słaby z angielskiego ale prosze o jakies porady.. 1.Opis poszczególnych części obrazka w języku angielskim Tutaj przechodzimy już do szczegółów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt