Quiz z historii klasa 5 początki średniowiecza

Pobierz

Społeczeństwo i kultura średniowiecznej Europy.. Polska pierwszych Piastów.. Polska dzielnicowa i zjednoczona.. Walka kościoła z cesarstwem i wyprawy krzyżowe do Ziemi Świętej.Sprawdź czy wiesz co się działo w początkach średniowiecza.. P F 5 Napisz, jakie były główne zadania zakonów rycerskich tworzonych w okresie krucjat.. Test historyczny z najważniejszych wydarzeń okresu średniowiecza.Q.. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Radku Kotarskim, popularyzatorze wiedzy oraz metod skutecznego uczenia, to zachęcam do zaznajomienia się z jego osobą.. Udostępnij.. 3 lata temu.. Uważasz, że już wszystko potrafisz?. Fajne_Quizy_ 3 lata temu.. poznać przeszłość klasa 1 liceum.. Pytanie 1 /41.. Bizancjum, rozwój krajów arabskich, Królestwo Franków i jego podział.. Test wiedzy podsumowujący dział 4 "Początki średniowiecza".. Prezentuje 11 pytań z rozpoczęcia średniowiecznego okresu.. Sprawdzian Historia VII rozdział II by DamianS: Architektura średniowieczna by PawelS: Kosciuszko by PawelS: Postęp XIX wiekSprawdzian z historii klasa 5 dział 5.. Test zawiera kompletny zestaw pytań i odpowiedzi podobnych do tego, który uczeń rozwiązuje podczas rzeczywistego egzaminu.. Test składa się z 12 pytań o różnym stopniu trudności.. Sprawdźmy to!. Skomentuj.. Test jest przeznaczony dla uczniów klas 5.Odpowiedz poprawnie na podane pytania.Test z historii..

... Historia- początki średniowiecza- test.

Test jest przeznaczony dla uczniów klas 5.. Data upadku Królestwa Jerozolimskiego wyznacza koniec średniowiecza.. Początki średniowiecza.. Najstarsze cywilizacje.. 622 .Sprawdzian z historii dział 5. opracowaliśmy na podstawie książki Wczoraj i dziś - klasa 5.. Terms in this set (73) 476 r. .. koniec średniowiecza.. "Początki średniowiecza" sprawdzian po dziale 4. z historii klasa 5 - Wczoraj i dziś Nasza baza sprawdzianów to rozwiązanie wspierające naukę uczniów podczas przygotowania do sprawdzianu.. Jak dzisiaj nazywa się Konstantynopol ?. Test "Początki średniowiecza" zawiera pytania z historii dotyczące dat i wydarzeń wczesnego średniowiecza.. a) Otton I b) Karol Łysy c) Lotar d) Ludwik Niemiecki Początki średniowiecza klasa 5 Udostępnij wg Asia72 Klasa 5 Polub Edytuj elementy WięcejTest: Klasa 5, dział 4 - Początki średniowiecza / Memorizer Test z historii Klasa 5, dział 4 - Początki średniowiecza Sprawdzian z rozdziału 4 historii dla klasy 5 szkoły podstawowej.. W którym roku miała miejsce koronacja Karola Wielkiego na Cesarza?. Do testu z historii dział 5. dodaliśmy odpowiedzi do zadań, wskazówki, przykładowe rozwiązania.Aug 5, 2021 Zaznacz literę "P" przy zdaniach praw- .. Dotyczy on rozdziału IV zatytułowanego Początki średniowiecza w podręczniku wydawnictwa Nowa Era "Wczoraj i dziś"..

test > Początki średniowiecza.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego .Początki średniowiecza.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Quizy historyczne Sprawdzian z historii klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziś.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Do testu z historii dział 4. dodaliśmy odpowiedzi do zadań, wskazówki, przykładowe rozwiązania.. Test zawiera kompletny zestaw pytań i odpowiedzi podobnych do tego, który uczeń rozwiązuje podczas rzeczywistego egzaminu.. W 793 roku W 800 roku W 843 roku W 863 roku W 622 roku Mahomet opuścił Mekkę i udał się do Jatribu (późniejeszej Medyny).. Wszystkie pomoce naukowe na naszej stronie internetowej zostały przygotowane przez doświadczony zespół, zgodnie z założeniami nowej podstawowy programowej.Start studying Historia 5, Początki średniowiecza.. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Szkoła podstawowaCyryla - na podstawie pisma greckiego b) miecz c) czapka 12) Jakie części Europy zasiedlały plemiona Słowian we wczesnym średniowieczu a) południowa Afryka b) zachodnia Europa c) środkowa i wschodnia Europa 13) Podaj nazwę pierwszego państwa Słowian: a) Wielkie Morawy b) Włochy c) Turcja 14) Jakie państwa powstały w wyniku traktatu w Verdun w 843r.a) Starożytny Egipt i Bizancjum b) Starożytna Grecja i Turcja c) Francja, Niemcy, Północne Włochy d) Cesarstwo Rzymskie 15) Kto nie był wnukiem Karola Wielkiego i nie uczestniczył w traktacie w Verdun?.

Początki średniowiecza.

Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Początki Średniowiecza - Quiz Maxer03 5 lat temu 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 0 Skomentuj 2 Super!. Test z historii klasa 5 dział 4 - Początki średniowiecza Test z historii dla klasy 5 dział 4 na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś, rozdział "Początki średniowiecza".. Wyprawy krzyżowe.. Quizy historyczne Sprawdzian z historii klasa 5 dział 5 - Społeczeństwo średniowiecza - Wczoraj i dziś .. Historia - początki średniowiecza.. Podaj dwa .Aug 5, 2021Test Początki średniowiecza, Rozdział IV podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Polska pierwszych Piastów Sprawdzian z historii klasa 5 dział 6.Sprawdzian z historii dział 4. opracowaliśmy na podstawie książki Wczoraj i dziś - klasa 5.. Konflikt papiestwa z cesarstwem.. Osoba przedstawiona na obrazie - jeden z najwybitniejszych władców wczesnego średniowiecza - to answer choices Karol Młot Karol Wielki Karol Łysy Karol Zuchwały Question 17 30 seconds Q. Otton I ukoronował się na cesarza rzymskiego w roku answer choices 800 843Jako fan metody testu zderzeniowego, czyli tworzenia testów, sprawdzianów, a następnie ich rozwiązywania i w ten sposób uczenia się na dłuższy czas, prezentuję udostępniając tutaj sprawdzian dla klasy 5-tej..

Najważniejsze wydarzenia średniowiecza.

Nowe państwa w Europie.. Przerwij test.Sprawdzian klasa 5-ta do działu Początki średniowiecza.. Test wiedzy podsumowujący dział 5 "Społeczeństwo, władza i kultura średniowiecznej Europy ".. Uważasz, że już wszystko potrafisz?. Sprawdźmy to!. Arabowie i początki islamu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt