Zakończenie charakterystyki postaci

Pobierz

Dziś zaserwujemy wam porcję wiedzy - jak opracować wysokiego gatunku i jakości .Na koniec tej części charakterystyki możemy napisać kilka zdań o postawie bohatera wobec świata i społeczeństwa, np. że był optymistą albo pesymistą, romantykiem albo pragmatykiem, socjalistą albo konserwatystą itp. Charakterystyka.. Pracę taką tworzymy, zestawiając obie postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. z kim mieszka?. - kto ją wychowuje?. 1.Zakończenie jest podsumowaniem naszego wypracowania.. Rozwinięcie a) wygląd (najpierw obólnie, potem bardziej szczegółowi)Celem charakterystyki porównawczej jest znalezienie podobieństw i różnic bohaterów.. Opisujemy tu jej wygląd zewnętrzny, zachowania i przeżycia wewnętrzne.. Należy napisać jak wygląda ta osoba (opis zewnętrzny: wzrost, sylwetka, rysy twarzy, włosy, oczy styl ubierania).. W rozwinięciu opisujemy jej wygląd (wzrost, sylwetkę, rysy twarzy, włosy, oczy, nos, cerę, ubiór).. Uwaga!Przygotowanie do pisania charakterystyki.. Renata Wasilewska.. 23 maja 2016 - 3 min czytania.. To tutaj możesz napisać, czy opisywana postać wzbudziła twoją sympatię, czy wręcz przeciwnie, jak oceniasz jej postępowanie, czy jest wzorem do naśladowania, czy warto byłoby kogoś takiego poznać itd.Charakterystyka postaci - jak napisać?. Inaczej: Twoja ocena postaci Czy Ci się podoba pod pewnymi względami, czy Ci się nie podoba i dlaczego..

Cechy charakterystyki.

gdzie jest położona ta miejscowość?. Cechy charakteru bohatera I i II - zestawione ze sobą.. Dbaj o bogate słownictwo.. Temat: Jak napisać charakterystykę ?. Jak napisać charakterystykę?. Zanim rozpoczniesz pracę nad samym tekstem, ważne jest, aby uporządkować sobie informacje, którymi dysponujesz, ewentualnie poszukać dodatkowych.Wstęp a) przedstawienie opisywanej postaci (imię, nazwisko .W zakończeniu musimy zawrzeć naszą opinię na temat postaci, nasz stosunek do niej, ocenę jej charakteru oraz sposobu postępowania.. - kim jest (sierotą, lub nie)?. Charakterystyka składa się z 3 części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia.Charakterystyka to forma wypowiedzi, w której opisuje się i ocenia bohatera - fikcyjnego lub realistycznego.. Pisze charakterystykę o mojej koleżance z klasy która lubi pomagać (ma 12 lat) i nie wiem co mam napisać w zakończeniu.. ;/.Zakończenie - w zakończeniu charakterystyki należy dokonać subiektywnej oceny bohatera.. Plan pracy, czyli jak napisać dobrą charakterystykę?. Wstęp a) przedstawienie opisywanej postaci (imię, nazwisko, pseudonim / ksywa) b) rodzina / pochodzenie 2.. Podsumowanie - ocena obu bohaterów.. Przedstawienie postaci : - jak się nazywa?.

Definicja charakterystyki.

Składa się ze wstępu, rozwinięcia oraz zakończenia.. We wstępie należy przedstawić postać (jak się nazywa, ile ma lat, czym się zajmuje, skąd ją znamy, gdzie mieszka itp.).. Redagując tę część tekstu, warto odpowiadać sobie na pytania:Najprostszym podziałem tego rodzaju pisma jest wstęp - rozwinięcie i zakończenie, jednak w przypadku charakterystyki można ten podział nieco rozwinąć: 1.. Kolejny akapit.31.03.2020r.. 2.zależy o czym charakterystyka, ale mysle, ze najlepsze zakonczenie to ; " Moim zdaniem postać np. Wertera jest postacią pozytywną/negatywną, (wedle uznania) i tutak dajesz uzasadnienie " ;) no a ja Ci pomogłam myślę, więc proszę o odpowiedź tu ; [LINK]Pierwsza część zadania za tobą.. Inaczej: Twoja ocena postaci Czy Ci się podoba pod pewnymi względami, czy Ci się nie podoba i dlaczego.. W zakończeniu powinniśmy również wyrazić swoją opinię na temat opisywanej postaci.. Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.. Podajemy też informacje o zachowaniu opisywanej osoby (np. o sposobie poruszania się .Jak zacząć charakterystykę?. Należy w nim podsumować opisywaną postać, np. ocenić, czy jej zachowanie może być dla nas wzorem do naśladowania, czy wręcz przeciwnie..

Wszystko o pisaniu charakterystyki.

Jak ją zakończyć?. Wstęp Wstęp charakterystyki to miejsce na podstawowe informacje o postaci.. W tym miejscu powinien znaleźć się.. Zakończenie .Jak napisać charakterystykę - plan.. Uporządkuj zgromadzone informacje.. Często spotykamy się z nią w szkole.. Na koniec charakterystyki napisz własną ocenę postaci.Charakterystyka jest formą wypowiedzi, która opisuje postać rzeczywistą lub fikcyjną (literacką).. Zadanie 1 Przypomnij sobie informacje na temat tworzenia charakterystyki postaci.Pomogą Ci w tym poniższe notatki: Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.Opis postaci ma trójdzielną budowę: wstęp, rozwinięcie, zakończenie.. Czy zgadzasz się z jej poglądami i odpowiadają Ci jej cechy charakteru, czy chciałbyś ją naśladować, czy wręcz przeciwnie, czy wzbudza sympatię.Oto uniwersalny plan charakterystyki dowolnego bohatera: Wstęp - ogólne przedstawienie postaci wraz z jej imieniem, nazwiskiem, wiekiem, wykonywanym zawodem, miejscem.. Rozwinięcie - cała ,,zabawa" zaczyna się dopiero w rozwinięciu charakterystyki..

Zakończenie, czyli napisz, co sądzisz o postaci.

od własnej opinii na temat danego bohatera, od wypowiedzi innych osób na jego temat, przywołujemy opinie autorytetów (np. reżysera, aktora, historyka literatury) na temat postaci, możemy zacząć od wypowiedzi kolegów na temat tej postaci, zderzając różne opinie, c) od opinii narratora na jego temat.Tak jest również w przypadku charakterystyki porównawczej.. Czy zgadzasz się z jej poglądami i odpowiadają Ci jej cechy charakteru, czy chciałbyś ją naśladować, czy wręcz przeciwnie, czy wzbudza sympatię.Zakończenie, czyli indywidualna ocena postaci Jedna z żelaznych zasad charakterystyki postaci mówi o tym, że w zakończeniu powinna się znaleźć ocena bohatera.. - skąd pochodzi?. Przy prezentacji postaci literackiej tworzymy także jej portret psychologiczny.. zakoŃczenie Tutaj musisz wyrazić swój stosunek do postaci (ocena postaci), np.: jest mi bliska, podziwiam ją, jestem pełna uznania dla ., chłopiec ten stał się moim prawdziwym przyjacielem, zaprzyjaźniłem się z tym człowiekiem (bohaterem), stał się moim autorytetem, imponuje mi, pragnę go naśladować, wzbudził moją sympatię.4.. Pisać o kimś, to znaczy mieć wiedzę o samej postaci (osobie), o wydarzeniach z jej życia, o jej poglądach, stosunku do samego siebie i innych ludzi.. Czy wzbudza sympatię czy też niechęć?. Czy podoba nam się jej zachowanie, czy może je potępiamy.Charakterystyka to opisanie postaci autentycznej lub fikcyjnej, nastawione na ukazanie jej cech .Porównanie bohaterów następuje dopiero potem, w końcowej części charakterystyki, tak jak byśmy wyciągali końcowe wnioski z początkowych, osobnych charakterystyk.. Wybieramy kilka cech i porównujemy bohaterów równolegle pod względem tych wyznaczonych cech.. Czy jakieś okoliczności mogą usprawiedliwić jego postępowanie?. Ostatnia część charakterystyki to miejsce na twoją ocenę postaci oraz podsumowanie i wnioski.. 5 Podczas pisania charakterystyki należy pamiętać o tym, aby używać jak największej liczby przymiotników, są to bowiem wyrazy oceniające i wyrażające stosunek do pewnych spraw.KROK TRZECI TO ZAKOŃCZENIE (OCENA POSTACI) W tej części tekstu dokonujesz rozrachunku i oceniasz opisywaną .Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel.. Schemat charakterystyki postaci Wypracowanie powinno posiadać określoną strukturę, która zapewnia mu spójną całość.Zakończenie Zakończenie, czyli napisz co sądzisz o postaci.. Teraz czas na zapoznanie się ze schematem charakterystyki - to tylko 3 punkty: 1) wstęp 2) rozwinięcie 3) zakończenie Przeczytaj poniższy opis i przypomnij sobie, co powinno znaleźć się w każdej części.. Czy jest to postać godna naśladowania czy też potępienia?. Choć na początku może wydawać się nieco skomplikowana, charakterystyka porównawcza postaci wcale nie jest trudna - wystarczy .Charakterystyka, charakterystyki, o charakterystyce, jak napisać charakterystykę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt