Charakterystyka antygony punkty

Pobierz

Musiała więc dokonać wyboru pomiędzy dwoma równorzędnymi wartościami.Przydatność 70% Charakterystyka Antygony.. Antygona jest szlachetną i odważną dziewczyną, bo chociaż wiedziała o konsekwencjach czynu, który postanowiła popełnić wbrew woli władcy, ani przez chwilę nie zawahała się.. Kiedy, przyłapana na gorącym uczynku, została .Antygona jest pełna dumy rodowej.. Siostra Antygony.. Od początku wiedziała, że tak właśnie powinna postąpić dobra i kochająca siostra.. Antygona to tytułowa i główna bohaterka tragedii autorstwa Sofoklesa.. Autor wiersza Sofokles.. Z jednej strony postąpiła niezgodnie z prawem ziemskim, z drugiej strony była posłuszna prawu wiecznemu.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.Antygona rozmawia z Ismeną, która decyduje się nie pomagać siostrze w pochowaniu Polinejkesa.. Była ona córą Edypa, niesławnego króla Teb.. Proszę jedyniie o sprawdzenie .. "Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w "Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa "Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w "Antygonie" Sofoklesa Streszczenie "Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiAntygona jest postacią pozytywną, reprezentuję postawę empatyczną, jest altruistką.. Były córkami Edypa i Jokasty, należą więc do objętego klątwą rodu Labdakidów..

Oprócz: Losy antygony w punktach.

Wujkiem Antygony jest Kreon - władca despotyczny, ale dbającym o swoje państwo.. Dziewczyna jest przekonana o swojej racji i wyższości nad Kreonem, którego uważa za głupca.Antygona jest osobą dumną, porywczą, zdecydowaną i energiczną.. Te cechy jej charakteru decydują o tym, że buntuje się przeciwko zakazowi Kreona, który uznaje za sprzeczny z własnym sumieniem i braterską miłością.Antygona jest pełna dumy rodowej.. Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. Edyp z kolei był synem Lajosa a ten synem Labdaka - króla, na którego spadło przekleństwo prześladujące odtąd dynastię.Antygona - charakterystyka szczegółowa Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Kod QR: Strona główna.. Przynosi królowi wiadomość o złamaniu jego zakazu.. W prologu, czyli części otwierającej tragedię grecką dowiadujemy się o akcji utworu.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. W decydującym momencie staje po stronie siostry mówiąc, że wiedziała o jej zamiarach.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.. Gdy złapano ją na chowaniu brata odważnie przyznała się do winy: ?Jam to spełniła, zaprzeczać nie będę.. Dostępne w Google Play.. Był tyranem o czym mogą świadczyć słowa: "I żywcem wrzuć do skalistej jamy.Charakterystyka Antygony..

...Napisz punkty charakterystyki o antygonie.

Pomóż nam się promować, podziel się .Charakterystyka.. Bardzo szanowała swoją rodzinę, ojca, który ożenił się z własną matką oraz siostrę i dwóch braci.Przecież Antygona była także kobietą, która kochała, lecz nie zaznała miłości.. Troszczy się tylko o swoją skórę.. Strażnik oznajmia Kreonowi, że ktoś pochował ciało, Kreon wpada we wściekłość i grozi strażnikowi śmiercią.. Cierpiała z powodu tragedii, która spadła na jej rodzinę i nie pozwalała jej szczęśliwie żyć.. Nie jest tak odważna jak siostra ale ostatecznie sama wykazuje się odwagą nie umniejszając swego udziału w sprawie.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. " Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów, córka Edypa i Jokasty.. Pomaga i troszczy się innych, nie bojąc się konsekwencji.. Kobiety przedstawione zostały w utworze na zasadzie kontrastu .Zadanie: napisz charakterystykę antygony sofoklesa w czterech Rozwiązanie:bohaterką dramatu sofoklesa pt ,,antygona 39 39 jest antygona pochodzi ona z rodu labdaików jest siostrą ismeny oraz zmarłych okrutnie poliejksa oraz etedela ta młoda, pełna życia dziewczyna została narzeczoną swego ukochanego hajmona antygona to piękna i zakochana kobieta, która bardzo by chciała żyć .Charakterystyka porówczawcza antygony i ismeny +4 głosów.. ANTYGONA - STRESZCZENIE, CHARAKTERYSTYKA, OPRACOWANIE..

Ma ona miejsce w Tebach, gdzie panuje Kreon.Losy antygony w punktach.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: Antygona chowa ciało zmarłego brata.. Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!. Porywcza i łatwo wybuchająca, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, że ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się przeciwko rozkazowi króla.. Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Podsumowując Antygona jest szlachetną, odważną, a także kochającą rodzinę kobietą.Zaimponowało mi to, że się nie bała śmierci i że trzymała racje boskie wyżej niż ludzkie.Antygona jest postacią godną do naśladowania.Ismena - charakterystyka • Antygona.. Streszczenie.. Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Cechy charakteru i postępowania: młodzieniec porywczy, nie potrafi się porozumieć z ojcem, kocha Antygonę i broni ją, ma demokratyczne poglądy na istotę państwa i władzy, myśli tak, jak większość społeczeństwa, próbuje ratować ukochaną, gdy się zorientował, że Antygona nie żyje, popełnił samobójstwo, krytyczny wobec postępowania ojca.Antygona - krótka charakterystyka.. Dziewczyna jest przekonana o swojej racji i wyższości nad Kreonem, którego uważa za głupca.Przykład tematu: "Życie uczuciowe Antygony".. Charakterystyka statyczna (pokazujemy postać jako osobowość trwałą, ukształtowaną, odznaczającą się stałymi cechami charakteru) i charakterystyka dynamiczna (podkreślenie przemiany bohatera - w miarę doświadczeń, konkretnych zdarzeń, spotkanych ludzi zmienia się jego .krÓl edyp - sofokles - opis postaci, charakterystyki admin, sob., 10/18/2008 - 21:15 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówStrażnik - charakterystyka • Antygona..

Dziewczyna jest przekonana o swojej racji i wyższości nad Kreonem, którego uważa za głupca.Przykład: charakterystyka Antygony (fragment): Ciężko ocenić Antygonę.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: zyczenia urodzinowe dla zmarlego test ze znajomosci lektury ksiega dzungli sprawozdanie z sherloka holmsa zrekonstruuj proces nawrócenia raskolnikowa plan wydarzen imieninyPrzekaż punkty; Aplikacja na Telefon.. Moim zdaniem Antygona była i jest nadal jedną z nielicznych osób, które miały swoje zdanie i nie bały się go wypowiedzieć.Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. Informacje.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.. Autorem opracowania jest: Paulina Słoma.. Strażnik przyłapuje Antygonę na gorącym uczynku i przyprowadza ją do Kreona.Antygona jest porywcza, zdecydowana, energiczna, zuchwała, uparta i odważna.. Z ulgą przyprowadza przed króla schwytaną Antygonę.. Porywcza i łatwo wybuchająca, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, że ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się przeciwko rozkazowi króla.. Porywcza i łatwo wybuchająca, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, że ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się przeciwko rozkazowi króla.. 1,416 wizyt.. Lektura: Antygona;Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny .. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. antygona; charakterystyka; praca; zadanie dodane 4 października 2010 w Język polski przez użytkownika asdasd123 (-500) [Gimnazjum] 2 odpowiedzi .. zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!. W obawie przed niesłusznym uznaniem go winnym korzy się i tłumaczy.. Stara się przemówić do .charakterystyka danusi i Jagienki Zemsta-charakterystyka Porównawcza Cześnika I Rejenta charakterystyka Cześnika i Rejenta _____ Są to prace na poziomie gimnazjum za charakterystykę Alka i Antygony dostałam 5+ a za 5:) Oczywiście są one mojego autrstwa :) Mam nadzieje, że komuś się przyfdadzą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt