Podkreśl wyrazy które należą do jednej rodziny

Pobierz

Wskaż rdzeń we wszystkich grupach.. poświata, jasny, światło, lampa, żarówka, świecić, świeca, oświata.. Wymień co najmniej czterech bohaterów, co do których masz pewność, że są postaciami fikcyjnymi.. król królestwo książę królewicz słoń słonik zasłonić słonica rym rymowanka rytm rymować koń koński konny koniak Zad.. 2 W podanych rodzinach wyrazów podkreśl rdzeń, a następnie dopasuj podane oboczności rdzenia.. Która grupa wyrazów nie stanowi rodziny wyrazów: A. uczeń, uczynny, nauczyciel, uczyć.. podkreśl te,które należą do jednej rodziny.przepisz je starannie od najkrótszego do najdłuższego.. Czekam do 9 października 2009, do godz. 18:00.. Podkreśl w nich rdzenie.. W podkreślonych słowach w kolorowe okienko (np. zielone) ujmij wspólną dla tych wyrazów cząstkę znaczeniową i brzmieniową.. Który?. Niech jeden z utworów Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza zaimspiruja cie do pisania opowiadania, w którym wykorzystasz elementy swiata przedstawionego wybranego przez .Zadanie: podkresl wyrazy które należą do tej samej rodziny co Rozwiązanie:pamiętnik, zapamiętać, pamiątka,pamiątkowy,pamiętny,pamięć moja młodsza siostra dostała na urodziny kolorowy pamiętnik postaraj się zapamiętać mój nowy numer telefonu ten śmieszny pluszowy bałwanek to pamiątka z wycieczki do wisły na zakończenie rajdu po beskidach dziadek otrzymał pamiątkowy puchar dzisiejszy dzień to dla ani pamiętny poniedziałek po raz pierwszy w życiu dostała szóstkę .Nasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE..

1.Podkreśl wyrazy, które należą do jednej rodziny.

Pływać, płyta, plywak, plynny, plywalnia, plycizna, splyw, plywalnosc Reklama Odpowiedź Sprawdzona przez Eksperta laurus2004 - Pływać - Pływak - Płynny - Pływalnia - Pływalność Mam nadzieję, że pomogłam.. A SCHEMAT WYGLADA TAK.. Wędrowcy stanęli bezradnie na rozdrożu.. Wyrazy z ramki : słowo, słówko, słóweczko, słownik, słowniczek, słowny, słownikowy.. Tak nazywamy klasę wyrazów pochodnych, które należą do tej samej kategorii, lecz zostały utworzone od tej samej części mowy i za pomocą tego samego formantu .Z podanych wyrazów wykreśl te, które nie należą do rodziny wyrazów.. pojedynczo, jedynak, bliźniak, jednakowy, jeden, pojedynek, walka.. Wąska droga wiła się malowniczo wśród drzew.. / I \.Dopisz po trzy wyrazy pokrewne.. śnieżny,zasypany,deszcz,śniegowce,snieżynka,przebiśnieg,śnieżek ,śnieżyca,śmieci,zaśnieżony.. bardzo proszę o szybkie i sensowne odpowiedzi proszę też nie usuwać pytania z… Przeczytaj wyrazy.. 2011-10-18 14:53:32; Jaka jest rodzina wyrazów do skakać 2011-12-05 15:20:01; Rodzina wyrazów!. 2011-09-20 15:24:57; Jaka może byc rodzina wyrazów do droga?.

PrzypisyPodkreśl wyrazy, które należą do jednej rodziny.

W trzech rzędach wszystkie sadzonki uschły .. Następnie dopisz kolejne zdanie- takie,by zawierało wyraz pokrewny wyjaśniający pisownię wyrazów użytych w tych zdaniach.. góral nizina pagórek wyżyna górzysty góry dolina ogórekPodkreśl słowa, które należą do tej samej rodziny wyrazów co rzeczownik słońce .. które należą do tej samej rodziny wyrazów co rzeczownik słońce.. 2013-11-17 17:33:05; rodzina wyrazów 2010-01-28 13:06:27; Jaka jest rodzina wyrazów słowa chór ?. Question from @Martawyrebska - Szkoła podstawowa - Polski .. Ile sadzonek ogrodnik posadził w jednym rzędzie?. Pytanie brzmi: Przeczytaj wyrazy.. 2010-01-06 18:19:14 Rodzina wyrazów od słowa dom 2011-09-19 19:27:09 Rodzina wyrazów od słowa anioł 2011-12-05 12:42:12Rodzina wyrazów wyrazu ''dom'' Rodzina wyrazów to np.: kwiat- kwietnik, kwiatowy, kwiatek, kwiecień, kwiecie, kwiatuszek, kwietnikowy, KONKURS kto napisze więcej wyrazów do rodziny wyrazu ''dom''?. Odwołując się do treści całej lektury, zaznacz … bohaterów, w których dokonała się wewnętrzna przemiana, przypieczętowana przyjęciem chrztu i przejściem na chrześcijaństwo.Jun 12, 2021Podkreśl wyrazy które należą do jednej rodziny.Otocz pętlą rzeczowniki pływać płyta pływak płynny pływalnia płycizna spływ pływaność Podkreśl wyrazy które należą do jednej rodziny.Otocz pętlą rzeczowniki pływać płyta pływak płynny pływalnia płycizna spływ pływanośćJęzyk polski..

W każdej grupie odszukaj wyrazy należące do jednej rodziny.

Nauka to potęgi klucz - mówi znane przysłowie, dlatego każdy z nas chce się jak najwięcej nauczyć.Rdzeń - niepodzielna słowotwórczo część wspólna dla całej rodziny wyrazów | (część wyrazu powtarzająca się w grupie wyrazów pokrewnych, z którą się łączy lub kiedyś łączyło ich podstawowe znaczenie), np. dom, domek, domeczek, zadomowić, przydomowy, miara, mierzony, wymierzony, odmierzony, nauka, nauczyć, nauczyciel, nauczycielka.uporządkuj wyrazy nalezące do danej rodziny wyrazów.. zestawienia - te wyrazy pisane są osobną, lecz stanowią nazwę jednej rzeczy (maszyna do pisania).. słownik, przysłówek, zaimek, słowo, wyraz, dosłowny, przysłowie.koń : konny ń : n. kot : kociak t : ć. smoła : smolny ł : l. murarz : murarski rz : r. kwiat : kwietny a : e. lew : lwica e : ø.. Płynny nie super ;D spływ jeszcze jak coś Dziękuj :) źle Zobacz więcej komentarzy9.. W którym wyrazie nie zajdzie oboczność: A. braciszek B. woźnica C. śnieżynka D. rybak.. Wyrazy składające się na rodzinę wyrazów to wyrazy pokrewne .. 2010-04-10 15:29:55 Jakie znacie wyrazy do rodziny wyrazów matka?. Ile sadzonek zostało .Grupa wyrazów pokrewnych wraz z podstawą tworzy RODZINĘ WYRAZÓW.. podkreśl te,które należą do jednej rodziny.przepisz je starannie od najkrótszego .W każdej grupie zdań podkreśl wyrazy należące do jednej rodziny..

Wybrane wyrazy wpisz do zeszytu.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSkreśl wyrazy które należą do rodziny wyrazu śnieg.. Podkreśl w tekście wyrazy, które należą do tej samej rodziny wyrazów, co wyraz nauczyciel.. dom - domowy - udomowić - domownik k : cz księga - księgarnia - książeczka - słowo .. 2009-10-22 19:25:57; Rodzina wyrazów;) 2013-10-09 15:14:43Rodzina wyrazów do słowa dramat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt