Próba siły mięśni brzucha

Pobierz

Powodzeni !1.. Zawiśnij na wyprostow anych rękach, wytrzymaj 10 sek.. Testowanemu pomaga partner, któryWytrzymanie w zwisie na drążku- próba siły rąk i barków: a) wykonanie- z podstawionego krzesła badany przechodzi do zwisu nachwytem o .. Skłony w przód z leżenia tyłem- próba siły mięśni brzucha: a) wykonanie- badany leży na materacu z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym.. Pochyl się do przodu z wyprostowanymi ramionami - tak, by dotknąć podłogi.. Zawiśnij na wyprostow anej jednej ręce,Słaby poziom gibkości powoduje skłonność do kontuzji, zmniejszoną dynamikę ruchów, problemy z koordynacją oraz zwolnienie tempa nauczania techniki.. Rozwijamy gibkość kręgosłupaTrening w domu #11 Test siły mięśni brzucha# Siódemka Częstochowa.. Regionalne Centrum Informatyczne, Dział Edukacji Informatycznej 10-710 Olsztyn, ul. Słoneczna 54, pokój D/2/9, telefon (089) 523 44 54 .Próba siły mięśni brzucha - wykonałaś nożyce poprzeczne przez 30 sekund ocena dostateczny 2 pkt Łącznie otrzymała w sześciu próbach 24 pkt.. Próba siły ramion 4.. Wytrzymałość - Bieg ciągły - dwa warianty przeprowadzenia próby: bieg w miejscu w tempie około 120 kroków na minutę - mierzymy czas biegu, bieg na odległość - mierzymy przebiegnięty dystans.Test siły mięśni brzucha Zanim przystąpisz do testu, wykonaj 5-minutową rozgrzewkę..

Test kondycji mięśni brzucha.

Unieš nogi tuž nad podioŽe i wykonuj noŽyce poprzeczne tak dlugo, jak možesz.. Wynik.. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby nie odrywały się od podłoża.Próba siły mięśni brzucha Poniżej przestawiam materiały, które umozliwią Wam dokładny opis i określenie poziomu sprawnoś Próba gibkości: Stań w pozycji na baczność, nie zginając nóg w kolanach.. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby me odrywały się od podłoża.Test pozwala Ci zdecydować, który cykl treningowy wybrać.. Siła mięśni brzucha górnej partii W leżeniu tyłem na twardym podłożu z wyprostowanymi nogami, ręce położone na karku, dziecko unosząc tułów w górę przechodzi do siadu.. Stań w rozkroku.. Nogi proste.. Ilość wykonywanych przez Ciebie brzuszków będzie rosła z testu na test i powoli będziesz zmieniał cykle na coraz bardziej zaawansowane, aż w końcu podczas kolejnego testu osiągniesz 300 brzuszków.. Wykonywanie jak najdłużej ćwiczenia - "nożyce poprzeczne".. próby wytrzymałości- bieg ciągły - dwa warianty przeprowadzenia próby: bieg w tempie około 120 kroków na minutę - mierzymy czas biegu, bieg na odległość - mierzymy .Diagnoza siły mięśni brzucha Opis zadania: skłony w przód z leżenia tyłem- próba siły mięśni brzucha: a) wykonanie- uczeń leży na materacu z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym..

Pobierz załącznikSila miešni brzucha.

Włącz stoper, gdy przyjmiesz prawidłową pozycję.Próba siły mm.. Aby to sprawdzić, wykonajmy test, sprawdzający wytrzymałość i stan mięśni brzucha.Próba siły mięśni brzucha - wykonałeś nożyce poprzeczne krócej niż 1 min.. Dziś przygotowaliśmy dla Was zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha oraz pleców.. I min min 2 min 3 min zna Ocena 30 sek.. Próba gibkości 5.. Pobierz załącznik Plik DOC o rozmiarze 127.50 KB w języku polskim Pobierz załącznik Plik DOC o rozmiarze 74.00 KB w języku polskim Pobierz załącznikPlatforma edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki Zaloguj się Próba siły mięśni brzucha i dolnego odcinka kręgosłupa według Indeksu Sprawności Fizycznej K. Zuchory Scenariusz lekcji WF w ramach której uczeń dowie się jak ocenić siłę mięśni brzucha i dolnego odcinka kręgosłupa według indeksu K. Zuchory.. Kalendarz.. W tabeli "Normy dla poszczególnych kategorii wieku" w rubryce "13-15 lat" odczytuje się wynik, w jej przypadku jest to ocena bardzo dobra.Szacuny 11008 Napisanych postów 50581 Wiek 29 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816.. Próba wytrzymałości 6.. Żaneta Trąbczyńska.. 79 subscribers .Próba siły mięśni brzucha oraz próba gibkości na podstawie Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej ćwiczenia z laskami gimnastycznymi próba gibkości próba wytrzymałości Udostępnij Zestaw materiałów do lekcji WF na podstawie których uczeń pozna sposób badania siły mięśni brzucha oraz gibkości dolnego odcinka kręgosłupa.#wfonline #testzuchory #probaszynkosci #probagibkosci #probaskocznosci #probamiesnibrzuchaScenariusz przedstawiający ćwiczenia przygotowujące do próby siły mięśni brzucha i gibkości na podstawie Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej oraz przeprowadzanie testu i sposób jego oceny..

Czy nasze mięśnie brzucha są wystarczająco sprawne?

A TERAZ SPRAWDŹ SWOJĄ GIBKOŚĆ I SIŁĘ MIĘŚNI BRZUCHA: Ale zanim przystąpisz do próby, pamiętaj o rozgrzewce.. brzucha - skłony w przód z leżenia tyłem: a) wykonanie- badany w leżeniu tyłem (leżenie na plecach) z rozstawionymi na szerokość.. Liczy się tylko poprawne wykonanie zadania.. 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym.. Wytrzymaj w takiej pozycji dłuższy czas, wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj jeszcze kilka powtórzeń.. Poszczególne próby testu zostały tak dobrane aby można było je wykonać w każdych warunkach, bez użycia skomplikowanej aparatury pomiarowej.Dynamometr izokinetyczny został użyty do oceny siły mięśni brzucha w 4 sytuacjach: ocena wyjściowa, ocena przed operacją, ocena 2 miesiące po operacji i ocena 4 miesiące po operacji.. Analiza statystyczna wykazała istotną poprawę (p < 005) siły mięśni brzucha przed i pooperacyjnie w obu grupach na korzyść grupy I.. Ręce splecione na karku.. Policz liczbę klaśnięć.. Kliknij poniższy link, zobacz jak prawidłowo ma wyglądać wykonanie próby gibkości.Połóż się na brzuchu.. Strona główna.. Oprzyj na niej plecy i ugnij biodra i kolana do kąta prostego.. PotóŽ sie na plecach, rece uloŽone dowolnie.. Próbuj wykonać kolejne ćwiczenia o wrastającej trudności K M Zawiśnij na wyprostow anych rękach, wytrzymaj 3sek..

Łącznie w sześciu próbach zdobyłeś 22 punkty.

Do oceny bardzo dobrej .próby siły mięśni brzucha- leżenie tyłem, uniesienie NN tuż nad podłożem, wykonywanie jak najdłużej ćwiczenia - "nożyce poprzeczne".. Ręce splecione na karku.. Ręce splecione na karku.. Próba skoczności 3.. Jeżeli dziecku sprawia to problem, podtrzymujemy mu nogi, jeśli wykona poprawnie ćiwczenie otrzymuje 1 pkt.. Wnioski.. Stań przy ścianie, tyłem do niej.. Ręce .Test opracowany przez dr K. Zuchorę pozwala w prosty sposób ocenić poziom 6 cech motorycznych (szybkość, skoczność, siła ramion, gibkość, siła mięśni brzucha oraz wytrzymałość).. Ile czasu wytrzymasz w tej pozycji?. Za prawidłowe wykonanie próby dziecko otrzymuje 2 punkty.. Powodzenia!W Indeksie możemy sprawdzić się w wielu próbach, są to: 1.. Pamiętaj, by nie schylać głowy - musi być cały czas uniesiona.. Przejdź do.. Karta aktywności Zajęcia wf.. W tabeli "Normy dla poszczególnych kategorii wieku" w rubryce "16-18 lat" odczytujesz wynik, w twoim przypadku jest to ocena dobra.. Sprawdzamy swoją formę !SIŁA RAMION Uchwyć się drążka lub gałęzi, tak aby swobodnie zawisnąć,nie dotykaj nogami podłoża.. K/M 1 pkt - 12 klaśnięć/15 klaśnięćindeks kolumna ćwiczebna mięśnie brzucha K.Zuchora siła mięśni brzucha dolny odcinek kręgosłupa indeks sprawności fizycznej K. Zuchory Udostępnij Zestaw materiałów dotyczący próby siły mięśni brzucha i dolnego odcinka kręgosłupa według Indeksu Sprawności Fizycznej K. Zuchory.Siła mięśni brzucha - Leżenie tyłem, uniesienie NN tuż nad podłożem.. 2.Próba siły mięśni brzucha.docx; Pobierz folder Przykładowe ćwiczenia siłowe- prezentacja.. Zawiśnij na wyprostow anych rękach, wytrzymaj 10 sek.. Próba siły mięśni brzucha SZYBKOŚĆ Biegnij szybko przez 10 sekund, wysoko unosząc kolana i klaszcząc pod uniesioną nogą.. Międzynarodowy test sprawności fizycznej - próba siły mięśni brzucha oraz gibkości dolnego odcinka kręgosłupa Film pokazujący próby siły mięśni brzucha oraz gibkości dolnego odcinka kręgosłupa przez uczniów oraz omawia charakterystykę i sposób przeprowadzenia prób.. wykonaj ruchem ciagłym powolnym skłon tułowia w przód.. Administracja serwisu Moodle.. - masz 1 punkt - ocena minimalna.. Żaneta Trąbczyńska.. Próba szybkości 2.. I min 1,5 min 2 min 3 minSkłony w przód z leżeniem tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha: a) wykonanie Badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt