Historia hotelarstwa w polsce

Pobierz

Podstawowe pojęcia z zakresu hotelarstwa 2.1.. Od Autorów 1.Dawno,Rozwój hotelarstwa w Polsce ogranicza sie glównie do powstawania luksusowych hoteli.. Służby pięter i współpraca z recepcją.. Oczywiście nie miały one postaci współczesnego hotelarstwa.. Istnieje wiele rodzajów lokali noclegowych, więc możemy wybierać spomiędzy różnorodnych lokali noclegowych.Historia hotelarstwa w Polsce.. Historia hotelarstwa w Polsce i na świecie DRAFT.. Spis treści .. Pierwszym obiektem hotelarskim było hospicjum, nazywane komandorią, założone w 1187 roku przy klasztorze joannitów [1].. W naszym kraju gościnność jest powszechną i charakterystyczną cechą, a początki polskiego hotelarstwa sięgają czasów rozwoju państwa polskiego.. CZĘŚĆ I Bogdan Włodarczyk, Mariola Milewska Wydawnictwo WSTH w ŁODZI Łódź 2005 ISBN 83-918688-1-8 Stron 329 oprawa miękka .. Nasz kraj już wtedy słynął z ogromnej gościnności, jednak dopiero przełom wieku XIX i XX przyniósł prawdziwą rewolucję w rozwoju hoteli, także we Wrocławiu, a podróże turystyczne stawały się coraz bardziej popularne i przede wszystkim łatwiej dostępne.6 Technologia prac w obiektach hotelarskich 4.16.1 Akty prawne i przepisy związane z ochroną środowiska .. 124polskiej turystyki w gospodarce XXI wieku7, determinowany jest w dużym stopniu przez rozwój hotelarstwa.. 1 HISTORIA HOTELARSTWA NA ŚWIECIE 2 Przyczyny rozwoju starożytnego hotelarstwa Od najdawniejszych czasów hotelarstwo ściśle wiązało się z życiem podróżnych - potrzeba tworzenia nowych zakładów .Historia hotelarstwa opisz historię hotelarstwa geneza hotelarstwa historia hoteli pierwsze hotele historia hotelarstwa w Polsce jak rozwijało się hotelarstwo w Polsce..

Historia hotelarstwa w Polsce .

Pierwsze zbiorowości pasterskie i koczownicze, a następnie związki podróżnicze i kupieckie, zapoczątkowały wielkie migracje ludności w poszukiwaniu zasobów naturalnych i lepszych warunków bytu.. Podróżującym z powodów ekonomicznych .historia hotelarstwa na ŚwiecieHistoria Hotelarstwa.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Wiązało się z to z koniecznością ochrony przed zagrożeniami naturalnymi ze strony ludzi i zwierząt oraz .Historia Hotelarstwa w Polsce.. Było to zawsze odzwierciedleniem potrzeb, standardu życia i kultury epoki, bowiem wtedy kształtowały się formy zaspokojenia potrzeb snu, wypoczynku i głodu .Historia hotelarstwa w Polsce i na świecie.. Wraz ze wzrostem liczby podróżnych, rosły też ich potrzeby - w ten sposób powstały .sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Historia hotelarstwa1.. Pierwsze pol-skie hospicjum przy kościele św.HOTELARSTWO.. Ludzie zmieniali miejsce swojego pobytu z różnych powodów: wyprawy handlowe, podboje nowych ziem, pielgrzymki do miejsc kultu religijnego, wędrówki w celach towarzyskich aż po wycieczki turystyczne.Usługi hotelarskie istniały odkąd odnotowuje to historia w źródłach pisanych..

Krótka historia hotelarstwa w Polsce.

Przepisy prawne obowiązujące w hotelarstwie.. Powody tego były różne: wędrówki handlowe, religijne, towarzyskie, a także podróże turystyczne.. Podstawowe pojęcia z zakresu hotelarstwa.. Klasyfikacja obiektów hotelarskich 2.5.Historia hotelarstwa w Polsce rozpoczęła się prawdopodobnie w XIII wieku.. Gościnność według prawa w Polsce 2.3.. Nie naleŽy sie temu dziwié, poniewaŽ w hotele tego typu inwestuja najczešciej miedzynarodowe sieci hotelowe.. Cesar Ritz - prekursor hotelarstwa elitarnego 5.. Od tysięcy lat ludzie zmieniali swoje miejsce pobytu.. Droga krajowego hotelarstwa rozpoczęła się wraz z rozwojem naszej państwowości, czyli terenami dziś nazywanymi Wielkopolską.. Podstawowe pojęcia stosowane w hotelarstwie 2.. Co to jest hotelarstwo?. Pokonywanie przestrzeni wiązało się początkowo jedynie z koniecznością zdobywania pożywienia.. Od tysięcy lat ludzie zmieniali swoje miejsce pobytu.. Ludzkość zawsze cechowała ruchliwość.. Data publikacji: 18.08.2017.. 0% average .. "Historia hotelarstwa na świecie i w Polsce.. Przyczyny rozwoju starożytnego hotelarstwa Od najdawniejszych czasów hotelarstwo ściśle wiązało się z życiem podróżnych.". Pod koniec lat 20. stał się największym potentatem w regionie.Historia hotelarstwa zabiera nas jednak wiele tysięcy lat wstecz, kiedy to zaczęto odbywać pierwsze podróże..

Historia hotelarstwa na świecie 1.2.

Struktura organizacyjna hotelu.. Powody tego były różne: wędrówki handlowe, religijne, towarzyskie, a także podróże turystyczne.. Organizacja pracy w recepcji.. Ludzie wędrowali od zawsze.. Jednak w całej swej historii, mają wiele cech wspólnych, w tym tak kluczowe jak bezpośrednia obsługa gości, której celem jest zaspokojenie wielu podstawowych potrzeb człowieka.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Zarys historii hotelarstwa w świecie, Europie i Polsce.. Conrad Hilton - prekursor hotelarstwa sieciowego 6.Historia hotelarstwa i bazy noclegowej w Polsce sięga czasów wczesnego średniowiecza i początków formowania się państwowości polskiej.. W następnych stuleciach hospicja, gospody (szynki .Historia hotelarstwa w Polsce i na świecie wykonała: Patrycja Jaworska kl. 1B Polski "boom" hotelarski Dalszy rozwój hotelarstwa Pierwsze towarzystwa hotelarskie na świecie Hotele w starożytności Hotele XVIII wieku W latach 2008-2013 zaobserwowano w Polsce 50% wzrost liczbyOd zajazdu, klasztoru i gospody do hotelu..

Krótka historia hotelarstwa.

Hotelarstwo jest złożoną, wieloaspektową kategorią, po-nieważ może być rozpatrywane jako: uprawianie zawodu, dyscyplina wiedzy, rodzaj działalności usługowej oraz jako zespół jednostek świadczących usługi bytowe tury .1.. Pierwowzorem dzisiejszych hoteli były hospicja, karczmy wiejskie igospody miejskie (szynki) (Błądek, Tulibacki, 2003).. Było to zawsze odzwierciedleniem potrzeb, standardu życia i kultury epoki, bowiem wtedy kształtowały się formy zaspokojenia potrzeb snu, wypoczynku i .Historia polskiej gościnności - czyli o historii hotelarstwa słów kilka.. Pierwszym obiektem noclegowym w Polsce było hospicjum, które założono w 1187 roku w Poznaniu.Hotel hotelowi nierówny, czyli historia hotelarstwa w Polsce.. Pojęcia stosowane w hotelarstwie 2.4.. Jednostki mieszkalne w hotelarstwie.. Współcześnie hotele znajdują się we wszystkich miastach i miasteczkach, nawet tych niewielkich.. Podstawowa potrzeba, którą trzeba wtedy zaspokoić to sen, dlatego tak ważne jest miejsce na nocleg.. Z którym - pomimo, iż nie był pierwszym - utożsamiamy sieciowe hotelarstwo.. PODSTAWOWE WIADOMOŚCI Z ZAKRESU HOTELARSTWA.. Inwestycje takie podejmowane sq po przeprowadzonych badaniach rynku, co Historia hotelarstwa w Polsce sięga początków państwowości polskiej, jednak pierwsze pisane źródła są z XIII wieku (stare kroniki, zapiski rajców miejskich).Rozwój hotelarstwa w Polsce.. Historia hotelarstwa na świecie i w Polsce 1.1.. Najważniejsze daty z historii hotelarstwa polskiego 3.. Z różnych powodów: ekonomicznych (szlak bursztynowy, jedwabny), religijnych, dyplomatycznych, dla zdobycia wiedzy, ale również dla rozrywki i zabawy (igrzyska).. Wybrane zagadnienia z komunikacji .terminologią stosowaną w hotelarstwie P B 1.. Dopiero później przyszedł czas na wyższe, z naszego punktu widzenia, potrzeby.. .Pierwsze ćwierćwiecze XX wieku hotelarstwa to w Stanach Zjednoczonych również historia Conrada Nicholsona Hiltona..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt